Türk internetinin rehber sitesi
rehbersite.com
Türk internetinin rehber sitesi

Oyun sitesi rehberi
Amiral battı rehberi
Ege Üniversitesi rehberi
Ege Üniversitesi rehberi

Pekçok kişi Ege Üniversitesi rehberi başlıklı bir sayfada, o üniversitedeki bölümler ile ilgili ya da öğrenciler için barınma olanakları gibi konularda bilgi beklese de, bu sayfada Ege Üniversitesi farklı açılardan ele alınacaktır. Her şeyden önce önce, Ege Üniversitesi ve İzmir hakkında bir değerlendirme yapmakta yarar vardır. Güzel bir üniversite yaşamı geçirmek isteyen bir gencin, üniversitenin içinde bulunduğu şehrin niteliklerini göz önünde tutmadan sağlıklı bir karar alması beklenemez. İzmir, binlerce yıla dayanan tarihi, pekçok kültüre ev sahipliği yapmış ve yapmakta oluşu ile, farklı bakış açılarına yaşamın her alanında yoğun bir biçimde rastlamak isteyen kişiler için biçilmiş kaftandır.

İzmir şehriyle tamamen bütünleşmiş, özdeşleşmiş bir üniversite olan Ege Üniversitesi çok geniş bir yelpazede eğitim veren öğretim görevlileri ve Türkiye'nin her yerinden öğrencileri ile yaşamında birbirlerinden aynı zamanda hem çok uzak, hem de birbirlerine çok yakın kültürel özellikleri bir arada bulundurmak isteyen öğrenciler için son derece ideal bir üniversite ortamı sunmaktadır. Üniversitelerin, yalnızca insanların meslek öğrendikleri bir ortam değil, aynı zamanda öğrencilerin kişiliklerini biçimlendirdikleri bir yer oldukları sürekli akılda tutulursa, bunun önemi daha rahatça kavranabilir.

Bu şehirde okuyan ve yaşayan, bu üniversitenin öğrencisi olan kişilerin pekçok konuda yaşıtlarından farklı düşünmemeleri için neredeyse hiçbir nedenleri yoktur. Kendileriyle aynı yaşta ve benzer ekonomik güce sahip kişiler olanak yetersiziliğinden ve bunun doğal bir sonucu olarak eğlenceli tatiller yapamamaktan yakınırken, Ege Üniversitesi öğrencileri araba kiralamak gibi başta pahalı gözüken, ancak 5 kişi bir araya gelindiğinde anlamlı ve uygun bir maliyet doğuracak bir yaklaşımla, yaşamları boyunca unutmayacakları, eğlenceli tatiller yapabilmektedirler.

Türkiye'de pekçok aile ve ebeveyn için üniversite yaşamı, çocuklarının bir meslek edindikleri ve ders çalışmak dışındaki etkinliklerle zaman kaybetmemelerinde büyük yarar olan bir ortamdır. Oysa yaşamın gerçekleri farklıdır. Pekçok iyi öğrenci, eğlenceli bir yaşam sürmenin ve Ege Üniversitesi öğrencisi olmanın birbirleri ile çelişen olgular olmadıkları son derece iyi bir biçimde kavramışlardır. Öğrencilik ve gençlik yıllarını bu bilinçle ve eğlenceli bir biçimde geçirmektedirler.

 Rehber Site


rehbersite.com