Türk internetinin rehber sitesi
rehbersite.com
Türk internetinin rehber sitesi

Makyaj
Makyaj Teknikleri
Göz Makyajı
Makyaj Yapma
Kalıcı Makyaj
Nasıl Makyaj?
Makyaj Nasıl Yapılır?


Makyaj Malzemeleri
Pudra
Allık
Rimel
Far
Ruj
Fondöten
Makyaj

Makyaj, insanlığın tarihi kadar eski bir tarihe sahip ender konulardan bir tanesidir. İnsanlar büyük olasılıkla yerleşik hayata geçtikleri günlerden bu yana makyajı hayatlarının pekçok alanında, pekçok farklı gerekçe ve amaçla ve yoğun bir şekilde kullanmaktadırlar. Günümüzde genellikle karşı cinsi etkilemek ya da hemcinsleri arasında bir üstünlük yakalayabilmek amacıyla kullanılan makyaj tarih boyunca değişik hedeflerle kullanılmıştır. Kimi ilkel kabileler, düşmanlarını etkilemek ya da korkutmak amacıyla makyaj uygularken, kimi toplumlar makyaj ve yan unsurlarını, toplumları içindeki statüyü belirlemek için bir araç olarak kullanmışlardır.Günümüzde insanlar ve özellikle kadınlar doğal ya da yapay malzemeler kullanarak vücutlarını temizlemeye, güzelleştirmeye ve iyileştirmeye çalışmakta, vücutlarının bakımlarını yapmaktadırlar. Bunu yapmalarının iyi görünmek ve iyi hissetmek, gösterişte bulunmak, ilgi çekmek gibi kişisel nedenleri olabileceği gibi, ofis çalışanlarının müşterileri üzerinde olumlu bir etki bırakmak istemeleri gibi mesleki gerekçeleri olabilir. Televizyon ve eğlence dünyasının ünlü yüzleri ya da sirklerde ve özel olarak çalışan palyaçolar için makyaj, mesleklerinin temel unsurudur.

Hemen her kadının ve kayda değer sayıda erkeğin ilgisini çeken makyaj olgusu, tamamen kendisine hizmet eden iş kollarının ve mesleklerin de oluşması sonucunu doğurmuştur. Bunların başında, güzellik merkezlerinde özellikle kadınlara hizmet veren makyaj uzmanı makyözler, saç tasarım uzmanları ve kuaförler, dövme yapımcıları ve kozmetik üreticileri gelmektedir. Güzellik merkezleri, kuaför salonları, sağlık merkezleri ve masaj merkezleri yine bu ilginin bir sonucu olarak ortaya çıkmışlardır.

rehbersite.com makyaj bölümü, sizlere makyaj yapma sürecinde yardımcı olmayı amaçlayan, içerisinde makyaj teknikleri, makyaj malzemeleri üzerine bilgiler bulabileceğiniz, tam anlamıyla makyaj sırları denebilecek bilgileri içermese bile "makyaj nasıl yapılır?" sorusuna yanıt vermeyi hedefleyen yazıların olduğu bir internet sitesidir. Lütfen bu sitede okuyacağınız her şeyin genel öneriler olduğunu, genel olarak işe yarayabileceklerini ama sizin özel durumunuzda size uygun olmayabileceğini unutmayınız. Vücudunuza yapacağınız herhangi bir işlem ile ilgili olarak hem doktorunuza hem de yetkili kozmetik uzmanınıza danışmanız gerektiğini unutmayınız.İletişim Kur | Çekinceler | Gizlilik Politikası | Künye | Rehber Site


rehbersite.com