Türk internetinin rehber sitesi
rehbersite.com
Türk internetinin rehber sitesi

Makyaj
Makyaj Teknikleri
Göz Makyajı
Makyaj Yapma
Kalıcı Makyaj
Nasıl Makyaj?
Makyaj Nasıl Yapılır?


Makyaj Malzemeleri
Pudra
Allık
Rimel
Far
Ruj
Fondöten
Göz Makyajı

Yüzünüzün ve iletişimin en önemli unsurlarından olan gözler, makyaj sırasında en çok özen gösterilmesi gereken ve makyajsız bırakılmasının neredeyse olanaksız olduğu bölgelerdir. İlerleyen aşamalarda uygulayacağınız rimeli bozmamak açısından, gözlerinizdeki uygulamaya göz kalemi ile başlayabilirsiniz. Sıvı ya da kalem şeklinde göz kalemleri kullanmanın kendilerine göre avantajları vardır. Sıvılar genelde daha kalıcı olmaktadırlar ancak boyama gerektirdiği için, gerekli olan hassasiyeti göstermek zor olabileceği gibi, kurumasını beklemek de sıkıntı oluşturabilir. Kalemler daha kolay ve daha isabetli kullanılabilirler ancak onların da etrafa bulaşması söz konusudur. Sıvı kullandığınız durumda ince ince tabakalar halinde ve aralarda sizi mutlu edip etmediğini kontrol ederek, gittikçe kalınlaşan çizgiler oluşturun. Başlangıçta biraz zorlansanız bile, deneyimle hızlanacağınızı unutmayın.Göz farı, iyi kullanıldığında harikalar yaratabilecek etkileyicilikte bir malzemedir. Genellikle ten renginize yakın tonda bir renk seçip, onun daha koyu ve daha açık halleriyle oluşturacağını göz farları güzel sonuçlar verebilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, iki gözünüzün aynı bölgelerinin her iki tarafta da aynı şekilde kaplanması gerektiğidir. Fazla kaçırdığınızı düşündüğünüz noktalarda temizleyici de kullanarak, göz farınızı simetrik ve estetik bir şekilde uygulayın.

Tüm bunlardan sonra, sıra rimel uygulamaya gelecektir. Pekçok kadın, rimel uygulamadan önce kirpiklerini kıvırmaktadırlar. Üst kirpikleriniz, rimel uygulamasında daha büyük önem arz etmektedirler. Üst kirpiklerinizi dikkatli bir şekilde ve istediğiniz şekilde işledikten sonra, alt kirpikleriniz için de rimel uygulamasına başlayabilirsiniz. Alt kirpiklerde ne kadar uygulama yapacağınıza ilişkin tercih tamamen size kalmış olmakla beraber, üst kirpikler kadar önemli olmadıklarını ifade edelim.

Bununla birlikte, göz makyajınız tamamlanmış olacaktır. Giymeyi planladığınız giysinin göz makyajı ile tercihlerinizi doğrudan etkileyebileceğini lütfen aklınızdan çıkarmayın ve göz makyajınızı, ancak ne giyeceğinize kesin olarak karar verdikten sonra planlayın.İletişim Kur | Çekinceler | Gizlilik Politikası | Künye | Rehber Site


rehbersite.com