Türk internetinin rehber sitesi
rehbersite.com
Türk internetinin rehber sitesi

Makyaj
Makyaj Teknikleri
Göz Makyajı
Makyaj Yapma
Kalıcı Makyaj
Nasıl Makyaj?
Makyaj Nasıl Yapılır?


Makyaj Malzemeleri
Pudra
Allık
Rimel
Far
Ruj
Fondöten
Allık

Çeşitli nedenlerle soluk bir renkte olan ve cansız görünen tenler için, doğal görünümü yani pembemsi rengi yeniden yakalayabilmek için allık kullanılır. Burada teninizin neden soluk renk alabileceği ya da cansız görünebileceği konularına girmeyeceğiz ve size doğrudan bunu gidermek için gerçekleştireceğiniz allık kullanımı ile ilgili bilgi vereceğiz. "Allık nasıl uygulanır?" ya da "allık nasıl sürülür?" gibi sorulara girmeden önce, allık seçimi ile ilgili sık yapılan bir hataya dikkat çekmekte fayda vardır. Pekçok kadın, uygulayacağı fondöten ve allık arasındaki renk uyumuna özen göstermemektedirler ve buna bağlı olarak allık sürme işleminden bekledikleri sonucu elde edememektedirler.Allık uygularken önem arz eden bir başka nokta da allık sürme için kullanacağınız allık fırçası ile ilgilidir. Allık fırçalarını diğer fırçalarla karıştırmamanız önemlidir, allık fırçaları genel olarak eğimli ya da yuvarlak uçlara sahip fırçalardır. Kısa saplı olanları, taşıma kolaylığı açısından daha kullanışlı olabilir ancak sizin için hangi sap uzunluğuna sahip fırçanın en uygun olacağına siz karar vermelisiniz. Yoğun bir allık uygulaması yapacaksanız, eğik uçlu fırçaları tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Fırçanın türünden bağımsız olarak, uygulamadan önce temiz olduğundan ve önceki makyaj uygulamalarınızın artıklarını taşımadığından emin olmalısınız.

Her kadında iyi görünebilecek tek bir allık uygulamasından söz edilemez. Kendi yüz hatlarınızı çok iyi incelemeli ve allıkla yüzünüzde hangi görünümü elde etmek istediğiniz hakkında fikir yürütmelisiniz. Kadınlarda genel olarak üçgen, oval, kare, dikdörtgen ve yuvarlak yüz şekillerine rastlanır. Allık uygulamasını kendi yüz şeklinize uygun bir şekilde yapmaya çalışmalısınız. Bu konuda yardım alabileceğiniz en büyük kaynak, sizinkine benzer yüz yapısına sahip iyi bir arkadaşınızla deneyimlerinizi paylaşmak olacaktır. Bu satırlarda yazılan bilgiler, ancak sizin onları denemenizle ve deneyiminizi arttırmanızla size yardımcı olabilirler.

Allık tercihinizle ilgili aklınızda bulundurmanızda yarar olan diğer noktalar, giyeceğiniz giysi ve kullanacağınız rujun rengidir.İletişim Kur | Çekinceler | Gizlilik Politikası | Künye | Rehber Site


rehbersite.com