Türk internetinin rehber sitesi
rehbersite.com
Türk internetinin rehber sitesi

Makyaj
Makyaj Teknikleri
Göz Makyajı
Makyaj Yapma
Kalıcı Makyaj
Nasıl Makyaj?
Makyaj Nasıl Yapılır?


Makyaj Malzemeleri
Pudra
Allık
Rimel
Far
Ruj
Fondöten
Fondöten

Fondöten, makyaj için elverişli bir zemin oluşturmak için kullanılan bir malzemedir. Yüzde iyi görünen bir makyaj uygulaması için pekçok kadın fondöten kullanmayı tercih etmektedir. Fondöten kullanımında en önemli nokta, güzel görünen ve alımlı bir yüze sahip olmayı hedeflerken, bilinçsizlik ve özensizlik nedeniyle derinin tahrişine yol açma olasılığıdır. Bu nedenle fondöten kullanmayı düşünen kadınlar, ten özelliklerini çok iyi incelemeli ve cildiye doktorları ve ten uzmanlarının onlar için uygun gördükleri fondötenleri kullanmalıdırlar. Uygun olmayan fondötenler hem derinizde alerjiye yol açarak sağlığınızı tehdit edebilir hem de yüz güzelliğiniz konusunda sıkıntı yaratır.Sağlıklı bir ten için, dinlenmeye ya da uyumaya çekilmeden önce fondötenler ile ilgili olarak temizlik işlemi yapmanızda yarar vardır. Bu temizliği, teninizi yıpratmayacak, tahriş etmeyecek şekilde yapmanız olumlu olacaktır. Teniniz için nasıl bir temizlik yönteminin uygun olacağına uzmanlara danışarak, teninizi iyi gözleyerek ve deneyimleriniz doğrultusunda karar verebilirsiniz. Kozmetik ürünleri bulabileceğiniz dükkan ve mağazalarda, teninizin özelliklerine uygun temizleyiciler bulma olasılığınız vardır ve bunu değerlendirmenizde ten sağlığınız ve dolayısıyla yüz güzelliğiniz için büyük yarar olduğunu söyleyebiliriz.

Fondöten uygulamadan önce teninizi temizlemenizde ve nemlendirmenizde yarar vardır. Uygulama esnasında, gözle seçilmesi zor olacak düzeyde fondöten kullanmayı tercih etmeniz, makyajınızın başarısını arttıracaktır. Makyajın temel ilkesi, yüzünüze ne kadar çok makyaj malzemesi sürebildiğinizi göstermek değil, yüzünüzün güçlü ve sevdiğiniz yanlarını daha çarpıcı hale getirmek ile yüzünüzün zayıf ve sizin sevmediğiniz yönlerinin gizlenmesi ya da arka plana itilmesidir. Mümkün olduğunca az makyaj malzemesinin kullanılması, ten ve yüz sağlığınız açısından da olumlu sonuçlar doğuracaktır. Fondöten uygulamanız bittikten sonra, ince ve narin bir malzeme ile ten üzerinde kalmış fondöteni alırsanız, daha iyi bir uygulama gerçekleştirme şansınız artar.

Fondötenler genel olarak dört gruba ayrılabilirler. Günümüz kozmetik dünyasında yağ bazlı fondötenler, su bazlı fondötenler, yağsız fondötenler ve susuz fondötenler olarak gruplayabileceğimiz fondötenler bulunmaktadır. Sizin teninizin özelliklerini en iyi siz bilebilirsiniz. Teninizin ne tür bir ten olduğuna karar verdikten sonra, hangi fondötenin sizin teninize en uygun olacağını, en az tahriş ve alerji riski ortaya çıkarabileceğini tespit ederek, fondöten alımınızı bu doğrultuda yapmanızda yarar vardır.İletişim Kur | Çekinceler | Gizlilik Politikası | Künye | Rehber Site


rehbersite.com