Türk internetinin rehber sitesi
rehbersite.com
Türk internetinin rehber sitesi

Makyaj
Makyaj Teknikleri
Göz Makyajı
Makyaj Yapma
Kalıcı Makyaj
Nasıl Makyaj?
Makyaj Nasıl Yapılır?


Makyaj Malzemeleri
Pudra
Allık
Rimel
Far
Ruj
Fondöten
Nasıl makyaj?

Her kadının kişiliği, yaşamdan ve içinde bulunduğu topluma ilişkin beklentileri birbirinden çok farklıdır. Bu kişisel özgünlüğün yanısıra, her kadının yüz yapısı, genel olarak sergilediği yüz ifadeleri ve mimikler de birbirlerinden oldukça farklıdırlar. Bu nedenle "Nasıl makyaj?" şeklindeki bir sorunun tek ve her kadın için geçerli olabilecek bir yanıtını bulmak olası değildir. Bununla birlikte, makyajla ortaya çıkarılabilecek etkiler ve değişiklikler hakkında genel anlamda konuşmak olasıdır. Yüz görünümüne önem veren kadınların da yapacakları, ellerindeki makyaj fırsatlarını değerlendirmek ve kendi beklentilerini en uygun, kendilerini en çok mutlu edecek makyaj uygulamalarını gerçekleştirmektir.Makyajla, her şeyden önce yüzde diğer insanlar tarafından fark edilmesi istenmeyen bölgelerin saklanması söz konusu olabilir. Bunlar, doğuştan gelen bir leke olabileceği gibi, herhangi bir ilaç kullanımından ya da dönemsel bir sıkıntıdan, rahatsızlıktan kaynaklanan ve yüzde ortaya çıkan kızarıklık, kabarıklık, şişlik gibi unsurlar da olabilirler. Bunun yanısıra, doğal olarak yüzde bulunmayan bazı özellikler de makyajla yüzde varmış gibi gösterilebilirler. Burada önemli olan nokta, doğal olarak yüzünde bulunmayan şeyleri makyajla varmış gibi gösteren kadınların, bu karşılarındaki tarafından bir gün makyajsız görülmeleri ile anlaşıldığında ne hissedecekleridir. Bu nedenle, yüzün doğallığı içerisinde yapılmayan makyajları yaparken iyi düşünmek gerekir.

Nasıl makyaj yapılırsa yapılsın, makyajın kişinin genel kişiliğine aykırı bir durum ortaya çıkarmaması ve insanların görüntüden bekledikleriyle, kişiyi yakından tanıdıklarında gördükleri şey arasında ciddi bir fark, eğer istenen özellikle bu değilse, olmamalıdır. Yeni insanlarla tanışmak için hevesli bir şekilde girdiğiniz bir insan topluluğunda, itici ve insanları kendinizden uzak tutucu bir makyajla negatif elektrik yaymak istemeyeceğiniz gibi, dikkat çekmek istemediğiniz ya da yalnız kalmak istediğiniz dönemlerde, sıcak ve dışa dönük makyajlarla dışarı çıkarak, size sıcak davranan kişileri soğukluğunuzla şaşırtmak da istemeyeceğinizi tahmin ediyoruz.

Önemli olan kişinin genel özelliklerine ve makyajla dışarı çıkacağı günkü ruh haline ve yaklaşımına uygun bir yüz görünümü elde etmek olduğunu lütfen unutmayın.İletişim Kur | Çekinceler | Gizlilik Politikası | Künye | Rehber Site


rehbersite.com